Friday, 27 March 2009

Alternatiivne käsitöö.

Tänase päeva tegi ilusaks näitus UK DIY. Näitus algab juba tänaval, kus maja ees kasvavad puud on saanud kampsunid selga. Fuajee seinu katavad Susan Plover'i kollazid, mis on tehtud kasutades ajakirjade klantspilte ja jutustavad juba uusi lugusid.


Tugipost on saanud kampsuni Elisabeth Smith'i kavandi järgi. Paremal on näha kootud maastik, valminud Lisa Brooks'i vedamisel. Väga lahe lõngajääkide hävitamise projekt. Kindlasti on ka lastel tore sellega mängida. Karjamaal söövad hobused ja lehmad, köögiviljaaias kasvavad kõrvitsad, porgandid. Hiired sebivad ringi. Tiigis on kalad ja konnad. Üle maa lendab gondliga õhupall. jne. Muudkui lase aga fantaasial lennata!

- Detail maastikust lähemalt.
- Vana tool on saanud uue kuue maakaardist decoupage tehnikas. Väga lahe! Selliselt kaunistatud mööbilt ja nõusid oli veelgi näha.
- Kohalikud daamid heegeldamise algtõdesid omandamas suuuuure lapivaiba taustal.
- Laest ripub jõhvist kootud mis-asi-see-ongi? Taustal paistavad vahvad kokteilikõrtest pusad ja laual on pooleli kaltsuvaiba tegemine suure plastikust nõelaga.
- Heegeldatud, kootud ja vilditud installatsioonid seinal ja laes.


Vahvaid ideid oli palju, nii praktilisi, kui ka installatsioone. Pudelikildudest kokku sulatatud puuvilja-alused. Taburett, mille keskel on auk nööri punumiseks. Jne.

This exhibition explores the emergence of alternative, subversive, political craft taking place across the UK as a new generation reclaim and re-define craft, adding a distinctive tongue-in-cheek edge. Featuring crafts that cross-over with fashion, furniture, science, technology, and music culture, the work of innovative national and international makers will be shown alongside work produced by local communities, online communities and knitting groups across the country.

1 comment:

 1. Nice pages!
  we like your blogging style and we want to advertise your blog.
  If you want us to link your blog in our site,
  put us in your blogroll, write in a mail :

  1.your site/blog address;
  2.a representative image of your blog (if you have one);
  3.a detailed description of your site.

  we would be honored to advertise your blog on our blog!
  anyway my friend, keep on with your great work!


  I.L.Y.S. staff
  "I link your site"

  ReplyDelete