Thursday, 10 December 2009

Roosid tulipunased...Roosi tegemiseks läheb vaja 1 meeter traaditud servaga paela.


Paela ühte otse tee sõlm.


Siis võta paela teine ots ja hakka ühest servast traati ettevaatlikult välja sikutama, vedades krookeid tasapisi edasi. Ettevaatlikult, et traat ei katkeks!Mida rohkem kroogitud pael saab, seda parem. Mul õnnestus umbes 50-60 cm traati välja sikutada.


Kui tundub, et rohkem enam krookida ei anna, aja traat nagu traageldades läbi paela otsa, tõmba pael kokku ja mässi mõned tiirud traati ümber. Traati ära veel ära lõika!


Nüüd võta sõlmega paelaots ja hakka paela ümber sõlme mässima, südamikuks tihedamalt ja edasi spiraalselt.Kui kogu pael on mässitud, võta lahtine traadiots ja aja risti-rästi läbi roosi põhja, et kinnitada kihid omavahel. Võib võtta abiks suure nõela või üritada lihtsalt traat läbi paelte lükata. Tuleb vaadata, et traat jookseks sujuvalt, et ei tekiks sõlmi või jonkse sisse. Lõpuks mässi mõned tiirud traati ümber paela sõlme. Lõika traadiots ära või jäta roosi kinnitamiseks (nt. kingikotile). Vormi roosi, näiteks südamiku võib veidi väljapoole tõmmata jne. Valmis!

3 comments:

  1. Ilus! Tasub järele proovimist (kui mul ainult aega oleks ...)

    ReplyDelete
  2. Aitäh! Egas ta palju aega võta. Kõige raskem on traadi väljasikutamine. Esialgu tundub, et ei saa hakkama. Aga tasapisi ikka tuleb, kui krookeid muudkui edasi lükkad.

    ReplyDelete
  3. nii ilus tulemus ja kui lihtne on pealtnäha teha. pole poes traadiga paela tähele pannudki...

    ReplyDelete