Saturday, 29 October 2011

DIY liquid hand soap. Tee ise vedelseepi.


I am still amazed how it came out! I found this tutorial and another one. Got Glycerin from Boots, sold as coughs relief, used up two hotel soaps and ended up with more than two pints of liquid soap!
Lihtsalt hämmastav, kui lihtne on teha ja kui palju vedelseepi saab tükiseebist! Saab vanad seebiliistakud ära kasutada ;) Võtsin kaks hotelliseepi, kumbki 20 g, ja riivisin peeneks. Veidi seebitolmu pani nina kipitama, seega võiks maski kasutada. Valasin potti kruusitäie (umbes 200ml) kuuma vett, lisasin riivitud seebi, kuumutasin segades kuni auras, keema ei lasnud. Lisasin ka pool spl glütseriini, kuid see pole oluline. Kuna segu oli ikka täitsa vedel seebivesi, siis rohkem vett ei usaldanud lisada. Jahtudes oli segu muutunud täiesti kõvaks! Nii ma muudkui lisasin vett kruusitäie viisi, kuumutades segu jälle üles. Kasutasin kogu aeg keedetud vett. Lõpuks, peale kuuenda(!) kruusitäie vee lisamist nägi segu välja nagu paksem veidi klombiline tapeediliim. Nüüd lasin nuimikseriga segu ühtlaseks ning lasin veel jahtuda. Ja valmis ta oligi! Praktiliselt mittemillestki sai umbes 1,2 liitrit vedelseepi! Soovi korral võib lisada aroomiõli, toiduvärvi, mett jne.
Glütseriini taga otsides sain teada, et see on lausa väheke Pipi ravumi tüüpi imerohi :)Mina leidsin selle apteegist köharohuna.

3 comments:

 1. Väga huvitav... tänan infi jagamast. Tuli meelde, et omalajal määriti glütseriiniga imikute suid, sooriga võitlemiseks. Tea, kas meil teda apteegis ongi vabalt saada.
  Tore seebitegu sul :)

  ReplyDelete
 2. Aitäh, Diana! Vedelseepi võib teha ka ilma glütseriini lisamata. Ja ilma mikserita saab ka hakkama, lihtsalt kõvasti vispeldades.

  ReplyDelete
 3. Hello, AlleRaa.

   Lovely your works, full of JOY!

   Thank you World-wide LOVE.
   and, your Support.

   The prayer for all peace.
   I wish You all the best.

  Have a good weekend.
  Greetings.
  From Japan, ruma ❀

  ReplyDelete