Thursday, 27 October 2011

Pearls. Pärlid.


I believe its fun to try something new. This time I tried knotting freshwater pearls into necklaces and a bracelet. One necklace is made using freshwater, glass pearls and seed beads. I managed to find several tutorials on the Internet and picked up lots of useful advice from various sites. After several attempts using different cords and knotting methods I found a technique that worked for me. I even thought I had invented a new knotting technique using tweezers, but it seems that this has been done before, so nothing is new! The only thing I am not completely satisfied with is cutting the cord ends between the pearls when finishing, for which I think need a special cutter, as my really quite sharp manicure scissors does not cut it neatly.

Tore on proovida teha midagi uut. Seekord sõlmisin mageveepärleid kaelakeeks ja käevõruks. Ühe kee tegin kasutades nii magevee- kui ka klaaspärle, lisaks veidi seemnehelmeid. Leidsin internetist mitmeid juhendeid ja korjasin tarkuseteri mitmelt poolt, kuid tööle asudes tekkis ikka küsimusi, millele polnud vastust kerge leida. Peale mitmeid katseid erinevate nööride ja sõlmimise tehnikatega leidsin enda jaoks sobiva variandi. Leiutasin sõlmimise pintsettide abil. Kuid hiljem leidsin, et seda on teisedki teinud, miski pole uus! Ainus, millega rahul pole, on pärlite vahel turritavad nööriotsad, mille korralikuks lõikamiseks on vist vaja muretseda spetsiaalne lõikur, sest ka teravad maniküürikäärid seda ei lõika.


Materials I used / Materjalid, mida kasutasin:
- Freshwater Pearls
- Griffin Bead Cord, Perlseide, High Performance (with attached needle)
- French Wire
- Clasps
- Glass beads
- Seed beads

Some links:
Using tweezers
Using a static knotting pin
Youtube

6 comments:

 1. Ma olen pärlite kokkuseadmise koha pealt täielik võhik ning ehtekandja ma ka pole, aga mulle meeldib vaadata ilusaid asju ja Su kee ning käevõru on just ilusad !

  Kaunist sügist ja mõnusat jõuluootust Sulle ja Su kallitele !

  Ps.kui käsitöötoa korrastus kunagi hakkab võimaldama kummutisahtlile ligipääsu, siis näitan ka sõrmikud ära.

  E.

  ReplyDelete
 2. Väga ilusad keed. Nõu ei oska kahjuks anda, vastavadoskused puuduvad.

  ReplyDelete
 3. Aitäh, Elina ja Triine! Egas ma ka ehtekandja pole, töögi ei võimalda seda. Kuid mõnel puhul tahaks tagasihoidlikku pärlikeed kanda :)

  ReplyDelete
 4. Ps. Elinake, mõte oma käsitöötoast tekitab sõbralikku kadedust! Õnnelik oled, et saad seda omada :) Ilusat sügist Sulle!

  ReplyDelete
 5. Püüan su küsimusele vastata. Olen sõlminud kümneid mageveepärlikeesid. Ise kasutan selleks eranditult naturaalset siidi. Et sõlmesid ei jääks, võtan piisavalt pikalt niidid, et vahepeal jätkama ei peaks. Kee sõlmimist alustan alati kalotiga ja lõpetan kalotiga- jääb kaubanduslik ja siiani pole kellegil kee katkenud. Olen ka niidikaitsjaga proovinud, kuid siidniit seal sees siiski ajaga määrdub.
  Jään ka edaspidi sinu uusi postitusi ootama. Edu!

  ReplyDelete
 6. Tänan, Miuks! Siidiniiti ei õnnestunud kahjuks momendil hankida. Niit oli piisavalt pikk, ei jätkanud. Kuna ma kalotte ei soovinud kasutada, siis tuli niidiots tagurpidi tagasi ajada ja ära lõigata. Vot see lõikamine ei õnnestunud hästi. Mõtlen panna tibake liimi, ehk kleebib selle pusa kokku.

  ReplyDelete