Monday, 26 December 2011

Tychus.


Tychus was very popular pattern to knit after it was published in Knitty. Easy and fun to knit. I knitted 6 wedges. As the hat turned out not tall enough knitted with 38 stitches on needles and one strand of DK yarn, I decided to knit the edge. Needles 3 mm for the hat, 2,75 mm for ribbed edge. For the edge I picked up one stitch for every two rows (or one stitch for one streak). Knitted 1x1 rib, knit stitches twisted, 6 rows tubular, finished with needle.
Weight 49 gr.

Mõned aastad tagasi, kui see muster avaldati Knitty's, oli see müts väga populaarne. Nüüd jõudsin ka mina triibumütsi kudumiseni. Lõngad on tundmatud jäägid. Kuna nii lõng kui ka vardad olid märksa peenemad, kui juhendis, tuli müts üsna madal ja otsustasin kududa soonikääre. Mulle isegi meeldib soonikuga rohkem, enne jäi kuidagi poolik mulje. Mõnus kudumine oli, ehk teen kunagi veel.

5 comments:

 1. Vot siis .. igal asjal on (tuleb) oma aeg. Mõnel varem, mõnel hiljem, aga ikkagi.. Ja ma tunnistan ausalt, et mulle meeldib ka see nn `lõpetatud` variant ! Kui ma oleksin sellise võimaluse peale osanud mõelda, ehk oleksin ka vähemalt proovinudki triibumütsi kududa .. hmm.. võib-olla tuleb ka mul ükskord triibiku-kudumise-aeg ...??!
  Head ja rahulikku pühade aega !
  Elina.

  ReplyDelete
 2. Vahva müts. Mul ka just see käsil. Mtlesin, et teeks elu lihtsamaks ja kooks triibulisest sokilõngast. :)
  Kena soonikäär kaunistab mütsi ja on justkui täpp i-l. :)

  ReplyDelete
 3. Lahe müts! Soonik annab väga palju juurde.

  ReplyDelete
 4. Tänan, sõbrakesed! Triibulisest sokilõngast triibumütsi ma vist polegi varem näinud, ootan huviga.

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete