Sunday, 6 March 2016

Project of the Year 2016/4. Suur Tegu 2016/4.


Next four squares for my project are ready.
All of them can be seen on my Ravelry project page or in the blog, tag PitsilisedKoekirjad.
I did not manage to knit a square in pattern number 127. The pattern increases rapidly on the first four rows, decreases on the row 9, so it is not suitable for a flat piece in cotton yarn. It looks flat on photo from the book, knit in fine lace yarn, I guess it will block out.Järgmised neli ruutu. Kõiki seni valminud ruute saab näha mu Ravelry lehel või blogis sildiga PitsilisedKoekirjad
Mustrit nr 127 (126 on sarnane) ei õnnestunud ruuduks kududa, sest esimestel ridadel on ainult kasvatused, kokkuvõte alles üheksandal real. Puuvillase lõngaga, nagu mul on, jääb reljeefne pind. Raamatufotol on sile pind, kuid kootud peene pitsilõngaga, ilmselt saab venitada siledaks.
Seekord valitud mustrid olid kõik üsna nõudlikud, tuli jälgida ka tagasiridasid. 
Nr 128 on omapärane leheline muster, kus kokkuvõtted on huvitavalt nihkes.
Nr 140 vist ei saanudki päris õigesti kootud. Seal on kolm parempidi keerus kokku võte, ja veel ka kolm parempidi keerus kokku ning samas kolm välja kasvatada nii, et esimene silmus parempidine keerdsilmus, teine parempidi jne. Jäme puuvillane lõng ei ole elastne ja seetõttu olin hädas kolme silmuse keerus väljakudumisega. Või tegin üldse valesti seda võtet? Proovisin nii ja naa. Pind on tornikirja sarnane, kuid kootakse üsna erinevalt.
Nr 171 on üks viga sees, kokkuvõte ja õhksilmus on vahetusse läinud. Minu raamat osutus selle mustri kohal veidi praagiks, mustri parem serv on puudu, seetõttu vajas veidi nuputamist, et muster jooksma saada.


No comments:

Post a comment