Monday, 5 August 2019

Pitsilised Koekirjad a. k. a. Project of the Years 2016-19 / 16. Pitsilised Koekirjad ehk Suur Tegu 2016-19 / 16.


Does anybody still remember the Pitsilised Koekirjad project I started a way back, in January 2016? My aim was to make a bedspread using a different lace pattern for each block from the old Estonian stitch dictionary, Pitsilised Koekirjad. I managed to make 88 blocks before I run out of steam. The biggest problem was to make all blocks in the same size. I cast on the same amount of stitches for each block but some lace is more open than other and blocks are in different sizes. I put the project on hold.


All of the blocks made can be seen on my Ravelry project page or in the blog, tag PitsilisedKoekirjad.
How my project began.

This summer, sitting outside until sunset, I thought a cotton lapghan would be good. Sometimes it gets a bit cool or there are flies around. I decided to use the blocks made. I sorted them by size and searched for assembly methods. It's my first time  to assemble blocks! I opted for the crochet method. It's a bit wonky but I love it already. I'll show you more next time!
* * *
Kas keegi veel mäletab mu Pitsilised Koekirjad projekti? Ravelry andmeil alustasin ma seda jaanuaris 2016. Tundub, nagu see oleks olnud ammu-ammu. Kokku suutsin teha 88 ruutu, siis sa hoog otsa.

Kõiki seni valminud ruute saab näha mu Ravelry lehel või blogis sildiga PitsilisedKoekirjad.
Kes on unustanud mu projekti algusloo, siis leiab selle siit.
Suurim probleem oli, et alustasin kõiki ruute sama silmuste arvuga. Kuna pitsimustrid on erinevad, mõned rohkem avatud, "pitsilised", kui teised, siis ruutude suurus varieerub. Harutama ja ümbertegema ma ei hakanud, ja nii see projekt seisis.

Sel suvel, istudes loojanguni õues, tekkis mõte teha väike tekike. Õhtud vahel jahedavõitu, või on sääsed ja kärbsed kiusamas. Sorteerisin olemasolevad lapid suuruse järgi, ladusin mustrisse, uurisin kokkuõmblemise ja -heegeldamise meetodeid ning asusin tööle. See on mu elus esimene kord lapitekki teha. Otsustasin heegeldamise kasuks. Natuke jonksuline on, aga armas ikka. Varsti näitan rohkem!2 comments:

  1. Mõnusad pastelsed värvid ja … tulemuseks näib saavat mahe ja muhe tekk, mis juba ainuüksi oma tonaalsusega annab sooja tunde!

    ReplyDelete
  2. Tänan, armas Elina! Värve on raske tabada, ja igalt ekraanilt tunduvad nad erinevad. Aga tulemus ületab mu ootusi. Võibolla peaks ikka pingutama ja voodikatte tegema?

    ReplyDelete